DİJİTAL KALKAN

DİJİTAL KALKAN

Image

Kurumunuzun güvenliğini her geçen gün artan siber risklere karşı teminat altına alın!

Her geçen gün daha fazla dijitalleşen dünya, gelişen teknolojilerle birlikte bambaşka bir boyut kazandı. Teknolojik gelişmeler, sağladığı avantajların yanı sıra birtakım riskleri de beraberinde getiriyor.

Siber risk olarak adlandırılan bu riskler her yıl dünya çapında birçok kuruma milyarlarca dolarlık zarar veriyor. İş dünyasında süregelen dijitalleşme akımı nedeniyle teknolojik platformlara taşınan veriler, müşteri bilgileri, kurum envanterleri gibi çeşitli dokümanlar siber risklerle karşı karşıya kalıyor.

Kurumunuzun sistemlerine sızan, faaliyetlerinizin durmasına neden olan, müşteri bilgilerinize erişen ve karşılığında sizden fidye isteyen kötü niyetli kişilerin, kurumunuza verilebilecek maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek için Dijital Kalkan’a sahip olabilir ve Dağlı Sigorta güvencesi ile hem kurumunuzun itibarını hem de şahsi sorumluluklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

KURUMUMU NASIL KORUYOR?

Sanal korsanlar internet üzerinde birçok suç işleyerek kurumlara zarar veriyor. Kurumunuzun kullandığı sistemlerin bir anda çökmesi, sistem içerisinde yer alan bilgilerin ele geçirilmesi, müşterilerinizle sizin adınıza iletişime geçilmesi gibi birçok siber risk bulunuyor. Bu riskler kurumunuzu maddi açıdan zarara uğratırken aynı zamanda kurum itibarının zedelenmesine de yol açıyor.

Dijital Kalkan, kasıtlı ya da kasıtsız, başınıza gelebilecek bu gibi durumlarda üçüncü şahıslara karşı oluşan sorumluluğunuzu ve şahsi/kurumsal sorumluluğunuzu teminat alır. Dijital Kalkan, hukuki danışmanlık giderlerinden IT araştırma masraflarına, siber saldırı ya da teknik/insan hatası nedeniyle iş durmasından üçüncü şahıslara karşı gizlilik ihlaline kadar birçok riske karşı kurumunuzu korur.

Copyright @2021 KKTC Sigorta. Designed By DigiCyp