Hakkımızda

Münevver GÜRCAN
Sigorta Acenteliği

SİGORTACILIKTA YARIM ASIRLIK TECRÜBE

Kıbrıs’ta 1967 yılında Dağlı Sigorta Av. Osman Dağlı’nın girişimi ve desteği ile Mustafa Dağlı öncülüğünde kuruldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en saygın ve en büyük sigorta işlerinin sorumluluğunu üstlenerek, 23 yıl boyunca bir sigorta acentesi olarak faaliyetlerine devam etti ve KKTC’nin önemli sigorta poliçelerine imza attı.

1990 yılına kadar Kuzey Kıbrıs’ın Gazi Mağusa ve Karpaz bölgesinde yoğun faaliyet gösteren Dağlı Sigorta bu tarihten itibaren hizmet alanında daha da genişleterek KKTC’nin tamamında faaliyetlerini artırdı.

1990 yılında Dağlı Sigorta sigortacılık hizmetlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü ve saygın bankası Ziraat Bankası iştiraki olan Başak Sigortanın KKTC Genel Acentesi ve 1996 yılından itibaren de Başak Sigortanın KKTC Şube Müdürlüğü olarak 2001 yılına kadar görevlerine devam etti. Dağlı Sigorta 1 Eylül 2001’de faaliyetlerini resmen sigorta şirketi olarak tescil ettirmiştir.

Bireysel ve Kurumsal Sigortacılık hizmetlerinde ihtiyaçlara yönelik neredeyse her sigorta ürününü sağlayan Dağlı Sigorta saygın ve değerli personeli ile KKTC’de kurulan 15. Yerel sigortadır. Dağlı Sigorta 2010 yılında yürürlüğe giren Yeni Sigorta Hizmetleri Düzenleme ve Denetim Yasası çerçevesinde tüm yasal yükümlülüklerini tamamlayarak 2011 yılında 32 sigorta şirketi arasında ruhsatnamesini alan ilk Sigorta Şirketi olmuştur.

Dağlı Sigorta Acenteleri arasında 2015 - 2016 yıllarından itibaren faaliyet gösteren şahsım Münevver Gürcan Sigorta Acenteliği olarak halen devam etmekte olan sigorta şirketimin tek Dağlı Sigorta bünyesinde güçlü ve tam destek aile anlayışı ile emin adımlarla tüm hizmetlere cevap verebilmenin onurunu yaşamaktayım.

Öyleki, Sigortacılık sektörüne acenteliğimi açarak başarı ile 5. sıraya yerleşmemde doğru yerde ve doğru hizmetler verdiğimin kanıtıdır. Aydınlık ve daha başarılı işler için yola devam...

Copyright @2021 KKTC Sigorta. Designed By DigiCyp