İşveren Sorumluluk Sigortası

İşveren Sorumluluk Sigortası

Image

Çalışanlarınızın hukuki tazminat talepleri sigorta güvencesine altında!

Bir işveren olarak iş yerinizde meydana gelebilecek iş kazalarına yönelik hukuki sorumluluk size aittir! Çalışma şartları sırasında ortaya çıkan risklere bağlı olarak birçok kaza meydana gelebilir.

Hem çalışanlarınızın güvenliği hem de kendi mali güvenliğiniz açısından İşveren Mali Sorumluluk Sigortası yaptırmanız sizi birçok olası riske karşı koruma altına alır. Belirlenen teminatlar kapsamında işçilerinizin başına gelebilecek kazalara karşı hukuki sorumluluğunuz nedeniyle talep edilebilecek tazminatları ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sağladığı yardımların üstünde ve dışında kalan tazminat taleplerini İşveren Mali Sorumluluk Sigortası ile sigortalatabilirsiniz.

ÇALIŞANLARA KARŞI İŞVERENİ NASIL KORUYOR?

İşveren Mali Sorumluluk Sigortası bir hizmet akdi ile size bağlı ve Sosyal Sigortalar Kanunu’na tabi işçilerinizin ya da onların hak sahipleri tarafından talep edilen tazminatlara karşı sizi güvence altına alır. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sağladığı yardımların üstünde ve dışında kalan tazminat taleplerini kapsayan İşveren Mali Sorumluluk Sigortası; size açılan bir davada da teminatınız kapsamında mahkeme ve avukatlık masraflarınızı ödeyerek işçilerinize karşı sizi koruma altına alır.

Copyright @2021 KKTC Sigorta. Designed By DigiCyp