Mesleki Sorumluluk Sigortası

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Image

Mesleğinizi yaparken karşılaşabileceğiniz olası riskleri sigortalatın!

Mesleki Sorumluluk Sigortası doktordan diş hekimine, eczacıdan mühendise, mimardan muhasebeciye kadar birçok mesleği icra edenleri; başlarına gelebilecek herhangi bir risk karşısında güvenceye alıyor!

Ne kadar profesyonel olursanız olun, mesleki faaliyetleriniz sırasında yetersiz ya da hatalı bir işlem yapabilirsiniz. Bu işlem sonucunda zarar gören üçüncü kişilere ödemek zorunda kalacağınız yasal tazminatlara karşı Mesleki Sorumluluk Sigortası yaptırarak riskinizi güvence altına alabilirsiniz.

Mesleki Sorumluluk Sigortası, oda ve birlik gibi mesleki kuruluşlara üye olan tüm meslek grupları için yapılabiliyor.

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI NASIL KORUYOR?

Mesleki Sorumluluk Sigortası yaptığınız meslek grubuna özel olarak teminatlandırılarak sizi koruyor. Mesleğinizi icra ederken herhangi bir hatalı işlem ya da yetersiz işlem yapmanız durumunda zarar verdiğiniz üçüncü kişiler sizden yasal tazminat talep edebilir.

Mesleki Sorumluluk Sigortası bu tazminat taleplerini karşılayarak sizi güvence altına alır. Sağlık profesyonellerinin Mesleki Sorumluluk Sigortası, bu meslek gruplarına mensup kişilerin mesleki faaliyetleri sırasında başka kişilere verdikleri zararlar karşısında tazminat ödemek zorunda kaldıklarında, bu riskin mali sorumluluğunu üstlenir.

Copyright @2021 KKTC Sigorta. Designed By DigiCyp